Kültür Bakanı Çelik, Şair Sezai Karakoç’u Ziyaret Etti

Yazar - 14 Şubat, 14 : 10 Çıktı

Kültür Bakanı Çelik, Şair Sezai Karakoç’u Ziyaret Etti

Kısa bir süre önce Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine gelen Ömer Çelik, Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı, şair Sezai Karakoç’u ziyaret etti.

Çelik’in Karakoç’a yaptığı sürpriz ziyaret önceki gün akşam saatlerinde gerçekleşti. İstanbul Cağaloğlu’ndaki Diriliş Yayınevi’nin binasında yapılan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmeyi İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili kamuoyuna Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Bakanlık kaynakları, Bakan Çelik’in söz konusu ziyaretini hem nezakette bulunmak hem de felsefi tavsiyeler almak amacıyla gerçekleştirdiğini bildirdi. Çelik’in felsefi yönü güçlü olan Karakoç’tan tavsiyeler alırken, düşünür yapısına duyduğu saygıyı ifade ettiği öğrenildi.

Sezai Karakoç, İslami düşünceyi modern şiirle birleştiren isim olarak da anılıyor. 1933’te Diyarbakır’da doğan Karakoç, Diriliş Yayınları’nı, Diriliş Partisi’ni kurdu ve Diriliş Dergisi’ni çıkardı. 2006’da Kültür Bakanlığı Büyük Ödülü’ne değer görülen Karakoç, ödül törenine katılmamış, ödül olarak verilen parayı da almamıştı.

 

Kaynak: Haberturk.com

 

ALINTILAR , , , , , , , , , ,

İlgili İçerikler

Yorum Yapın

Son Yorumlar