Tulum Yerine Gayda, Kapı Orada Hayda…

Yazar - 12 Mart, 10 : 08 Çıktı

Tulum Yerine Gayda, Kapı Orada Hayda…

CHP lideri tulum yerine gayda yazan twitter ekibini kovdu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter’da “tulum” yerine “gayda” yazan ve bu nedenle Karadenizlilerin tepkisini çeken Twitter ekibini kovdu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun hesabından Karadenizlilerin yöresel müzik aleti “tulum” için “gayda” yazarak CHP liderinin alay konusu olmasına sebep olan ekibin bileti kesildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta sonu Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Ankara’da Rize Günleri Etkinlikleri’ne ilişkin twitter’dan yanlış bilgi veren sosyal paylaşım ekibini değiştirme kararı aldı. Rize halk oyunları ekibinin çaldığı ‘tuluma’ gayda diyen ekibin ayağı kaydı.

Kılıçdaroğlu, hafta sonu programında Rizelilerle horon oynadı, Çaykur Rizespor atkısı ve kemençeyle basının karşısına geçti.

O TWEET SONLARI OLDU

Kılıçdaroğlu’nun 2 kişilik twitter ekibi ise “Gayda dinleyip, horona eşlik edip, hemşehrilerimizle sohbet ettik” diye mesaj atınca ortalık karıştı. Kılıçdaroğlu’nun, tulumu, İskoçların milli çalgısı gaydayla karıştırarak yeni bir gafa imza attığı haberleri yayıldı. Tepkiler üzerine hata düzeltildi, “gayda” yerine “tulum” yazıldı ancak bu tweet daha sonra kaldırıldı. CHP lideri dün de sosyal medya ekibini değiştirme kararı aldı.

İÇERİK ,

İlgili İçerikler

Yorum Yapın

Son Yorumlar