Apple CEO’su Tim Cook Bugün Abdullah Gül’ü Ziyaret Ediyor

Yazar - 1 Şubat, 11 : 09 Çıktı

Apple CEO’su Tim Cook Bugün Abdullah Gül’ü Ziyaret Ediyor

Geçtiğimiz yıl bir ilk gerçekleşmiş ve bir Cumhurbaşkanı ilk defa Silikon Vadisi’nde teknoloji devlerini ziyaret etmişti. Abdullah Gül’ün aralarında Apple’ın da bulunduğu Facebook, Twitter, Google gibi şirketlerin kampüslerine yaptığı ziyaretten ayrıntılara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hatırlarsanız Abdullah Gül Apple ziyaretinde Tim Cook’tan Türkçe klavye için söz almış ve ardından iOS 6.0 ile iPad ve iPhone kullanıcıları Türkçe klavye ile kavuşmuştu.

Tim Cook ve Apple Başkan Yardımcısı John Couch bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Çankaya Köşkü’nde iade-i ziyarette bulunacak. 10.30′da başlayacak görüşmenin ana gündem maddeleri ise F klavye ve Fatih Projesi. Gül’ün Silikon Vadisi ziyaretinde gündeme gelen F-klavye ve Fatih Projesi konuları bugünkü görüşmede bir kez daha ayrıntılı olarak masaya yatırılacak.

Tim Cook ve şirketi Apple 8 milyar dolar bütçeli Fatih Projesi’ne yoğun ilgi gösteriyor. Samsung, General Mobile gibi yabancı şirketlerin dışında Türk teknoloji üreticilerinin de yakın markajında olan projede ilk tabletler geçtiğimiz yıl içerisinde pilot bölgelerde dağıtılmıştı. Bugünkü görüşmede Cook ve ekibinin Abdullah Gül’e bir sunum yapması bekleniyor.

Bunun yanında Abdullah Gül’ün Tim Cook’a F klavye talebini yenilemesi bekleniyor. Daha önce iPad’lerde F klavye için düğmeye basılmış ancak çeşitli sorunlar ile karşılaşılmıştı.

 

Yazan: Bahadır Atasoy

Kaynak: Sosyalmedya.co

ALINTILAR , , , , , ,

İlgili İçerikler

Yorum Yapın

Son Yorumlar