CHP’li Güler’e Twitter’dan Tepki Yağıyor

Yazar - 25 Ocak, 11 : 27 Çıktı

CHP’li Güler’e Twitter’dan Tepki Yağıyor

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sarfettiği, “Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz.” sözü, sosyal medyada da büyük tepki çekti.

Güler’e yönelik tepki mesajları ,birkaç saat içinde Twitter’in “Türkiye Gündemi” sıralamasında üstlere çıktı. Yüzlerce takipçi, Güler’i ırkçılıkla suçlayarak Kürt halkından özür dilemeye çağırdı. Bazı takipçiler, partisinden uyarı veya disiplin cezası gelmedikçe bunu CHP’nin fikri sayacağını belirtirken bazıları da CHP’nin, adını “Irkçı Halk Partisi” olarak değiştirmesini önerdi.

Bazıları Kürtlere, Güler’in bu sözlerinden sonra CHP’ye oy vermeme çağrısında bulundu. Senai Demirci ise, “BİRGÜL AYMAN GÜLER’i ayıplamayın. CHP’nin asıl ruhunu seslendiriyor: Faşizm ve Irkçılık. Altı okun altısının kökü de burada…” yazdı. Taylan Arslan adındaki takipçi de, “Demek ki neymiş Mahmud Esat Bozkurt’dan Birgül Ayman Güler’e dek 83 yılda CHP’de değişen bir şey yok. Aynı ırkçı bakış devam ediyor.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

 

Kaynak:  Sondevir.com

 

ALINTILAR , , , , , , , , , , ,

İlgili İçerikler

Yorum Yapın

Son Yorumlar