Vali Mutlu 3 Ayda ‘Fenomen’ Oldu!

Yazar - 22 Ocak, 09 : 20 Çıktı

Vali Mutlu 3 Ayda ‘Fenomen’ Oldu!

Twitter’ı 3 aydır kullanan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 10 gün önce kenti etkisi altına alan kar yağışıyla ”sosyal medyanın fenomeni” oldu

 

Kar yağışı öncesinde günde 7-8 tweet atan ve 12 bin takipçi sayısına ulaşan Mutlu’nun, “kar tatili” isteyen öğrencilerle kurduğu muhteşem diyalog sayesinde takipçi sayısı 100 bini aştı. Her mesaja yanıt vermeye çalışan Mutlu, günde 100’e yakın tweet atarak, gençlerin gönlünü fethediyor.
İstanbul Valisi Mutlu, son günlerde gençlerle çok yoğun iletişim içerisinde olduğu sosyal paylaşım sitesi twitter ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.
– Son bir haftada 500’ün üzerinde tweet attınız, takipçi sayınızı 12 binden 100 binin üzerine çıkardınız. Buna nasıl vakit ayırıyorsunuz?
Mutlu: Yoğun iş temposunda buna vakit ayırmak için çaba sarf ediyorum. Vaktinizi iyi planlarsanız farklı alanlara da yönelebilirsiniz. Ama sosyal medya ile zamanı biraz daha yoğunlaştırıyoruz.
– Tweetleri kendiniz mi atıyorsunuz?
Mutlu: Hiçbir tweetimi elimden, kontrolümden, bilgimden ve gözümden geçmeden attırmam, kendim gönderirim. Mümkün mertebe yetişmeye çalışıyorum. Ama gelen mesajlar çok, elimden geldiğince yetişmeye çabalıyorum. Ama gençler sekreterim olmadığını, tweetleri kendim attığımı bilsinler.
– Her gelen mesaja yanıt veriyor musunuz?
Mutlu: Elimden geldiğince mesaj yazan herkese cevap vermeye çalışıyorum. 100 bin tweet gelse 100 bin tweete cevap veririm. Bunu bir hak olarak görürüm.
– Gençlerden gelen ilginç talepler var mı?
Mutlu: Kar günlerinde gelen çok mizah dolu tweetler vardı. Hadımköy’den bir genç ’Vali Amca yarın beni helikopterle almayı unutma’ şeklinde mesaj atmıştı. Gençliğin mizah gücünü de çok daha net olarak gördüm.

 

Kaynak: Milliyet.com.tr

 

ALINTILAR , , , , , , , ,

İlgili İçerikler

Yorum Yapın

Son Yorumlar