Politikacılar için Sosyal Medya Platformu

Yazar - 15 Nisan, 06 : 16 Çıktı

Politikacılar için Sosyal Medya Platformu

Twitter ve Facebook, politikacılar ve halk figürleri, seçmenleri ve hayranları ile iletişim kurmak için önemli birer platform haline geldiler. Özellikle de yurtdışında seçim dönemlerinde sosyal ağ siteleri, seçim kampanyasının önemli bir ayağını oluşturuyor. Geçen yıl ABD’de yapılan başkanlık seçiminde Barack Obama’nın çok iyi bir sosyal medya kampanyası düzenlediğine şahit olmuştuk, hatta bazıları bu tür bir kampanya yürütülmeseydi, Obama’nın seçimi kazanamayacağını söyledi.

Sosyal ağ siteleri politikacılar için bu kadar önemliyken, Microsoft, politikayla ilgilenen bu insanların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, TownHall isimli yeni bir sosyal medya platformu yayınlıyor.

TownHall, kampanya başlıkları etrafında kullanıcı bağlılığını desteklemek ve hayran katılımını teşvik etmek için site kurmak için kullanılan bir platform. Hedef kitle, geri bildirim almak ve saygın toplulukların ilgisini ölçmek için yollar arayan hükümet yetkilileri.

Anket soruları dahil, Facebook bağlantı aracılığıtla oturum açma özelliğini desteklemek için kullanılabilen TownHall ile, ziyaretçiler soru sorup cevap verebilecek ve rozetlerle katılımları ödüllendirilecek. Platform, en ilgi çekici konu başlıkları üst tarafta olacak biçimde tasarlandı. Sunucu uygulamasında, kullanıcılar, rapor yazabiliyor ve topluluk tartışmalarında araştırma yapabiliyor.
Yazan: Mehmet Toprak

KaynakNeonebu.com

ALINTILAR , , , , , , , ,

İlgili İçerikler

Yorum Yapın

Son Yorumlar